تبلیغات
فروش ایزوگام دلیجان - نگاهی به سریال‌های نوروزی تلویزیون
 
فروش ایزوگام دلیجان
.جهت ساندویچ پانل دیواری ماموت پانل دلیجان با شماره 09128663820یا شماره مستقیم شرکت ماموت پانل دلیجان 08644433820تماس حاصل نمایی
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگ


.جهت ساندویچ پانل دیواری ماموت پانل دلیجان با شماره 09128663820یا شماره مستقیم شرکت ماموت پانل دلیجان 08644433820تماس حاصل نمایید

مدیر وبلاگ : مهندس حسنی حسنی
مطالب اخیر

نگاهی به سریال‌های نوروزی تلویزیون

سالهاست که مجموعه سازی برای ایام نوروز در تلویزیون ایران رونق گرفته است. حالا دیگر مخاطبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی‌‌ همان گونه که مجموعه‌های طنز ۹۰ شبی را می‌شناسند می‌دانند که در تعطیلات عید نوروز هم شبکه‌های تلویزیونی مجموعه‌هایی را ویژه عید تدارک دیده و پخش می‌کنند.

این مجموعه‌ها هر کدام طرفداران و منتقدان خود را دارند اما از آنجا که مجموعه‌های نوروزی سال گذشته به دلایلی که به نظر می‌رسید ناشی از بی‌برنامگی و شتاب‌زدگی در ساخت باشد مورد انتقادهای فراوانی قرار گرفتند، به نظر می‌رسید که مسئولان و مدیران شبکه‌های تلویزیونی امسال قصد داشتند که با برنامه‌ریزی مناسب اشتباهات سال گذشته را تکرار نکنند.

با نزدیک شدن نوروز ۱۳۹۰ خبرهای مختلف، و‌گاه ضد و نقیض، درباره مجموعه‌های نوروزی تدارک دیده شده و در دست تولید منتشر شد.

بر اساس اخبار و گزارش‌های منتشر شده، تاکید مدیران شبکه‌ها بر کمیت احتمالا برای تضمین کیفیت بود چون مدیران اکثر شبکه‌ها قصد داشتند که با تدارک دو مجموعه مختلف برای هر شبکه این امکان را داشته باشند که از بین دو سریال ساخته شده، سریال بهتر را برای پخش در ایام نوروز انتخاب کنند.

با آغاز سال نو، مجموعه‌های نوروزی پایتخت، راه در رو، موج و صخره، و بچه‌ها نگاه می‌کنند به روی آنتن شبکه‌های صداوسیما رفتند.

موج و صخرهموج

و صخره که در ابتدا با عنوان سفر، کیش مات از آن سخن گفته می‌شد، پس از مجموعه سه در چهار، دومین کار مجید صالحی در سمت کارگردان است.

موج و صخره داستان چند جوان است که به دلایل مختلف به جزیره کیش رفته‌اند و پس آشنایی اشخاص بومی جزیره با اتفاقات جالبی روبرو می‌شوند. این مجموعه به موضوعات مختلفی همچون ازدواج‌های سنتی، آشنایی و ازدواج اینترنتی، تلاش به دوبی رفتن، و... می‌پردازد.

در رابطه با نوع طنز موج و صخره، مجید صالحی اعلام کرده بود که در این مجموعه به دنبال تجربه و ارائه جنس دیگری از طنز بوده است. امیرعباس پیام، فیلم‌نامه نویس این مجموعه نوروزی شبکه تهران هم مدعی شده بود که هدف ساختن طنز موقعیتی فاخری را داشته که بر اساس طنز در موقعیت‌های "تلویحی و پنهان" ساخته شده باشد.

اما به نظر می‌رسد برخلاف هدف کارگردان و فیلم‌نامه نویس، موج و صخره تفاوت چندانی با دیگر آثار طنز معاصر سیما و سینما ندارد.

مشکلی که می‌تواند به مجموعه‌های طنز تلویزیونی و حتی فیلم‌های سینمایی کمدی ایرانی ضربه بزند این است که کاراکترهای طنز که انگشت شمار و محدود هم هستند با ویژگی‌های ثابت و حتی تکیه کلام‌های تکراری خود در فیلم‌ها و مجموعه‌های مختلف ظاهر می‌شوند.

این بار هم بسیاری از بازیگران این مجموعه به ویژه مجید صالحی و علی صادقی شخصیت‌های همیشگی و تا حدودی کلیشه‌ایشان، را تکرار کرده‌اند.

علاوه بر این، داستان که در قسمت‌های آغازین سریال جذاب به نظر می‌رسد، اما این جذابیت کم‌کم از دست می‌رود و به جای آنکه داستان سریال موقعیت‌های طنز را خلق کند، اینگونه به نظر می‌رسد که وظیفه خنداندن بیننده بر شانه بازیگران و بداهه‌گویی‌هایشان می‌افتد. تا جایی که داستان تنها بهانه‌ای است برای ایجاد چارچوبی که بازیگران با دیالوگ‌ها و بداهه‌گویی مخاطب را بخندانند.

به غیر از بازیگران اصلی موج و صخره، تنها امیر نوری توانسته است در ایفای نقش مکمل بازی قابل قبولی از خود ارائه دهد اما زیبا بروفه در نقش همسر احساساتی چاوش (صالحی) و الهام حمیدی در نقش دانشجوی روان‌شناسی بلندپرواز و آرمان‌گرا در ایفای نقش‌های کمدی چندان موفق نبوده‌اند.

پایتختپایتخت پس از مجموعه‌های چاردیواری و پیامک از دیار باقی سومین تجربه نوروزی سیروس مقدم است. این مجموعه به داستان زندگی یک خانواده می‌پردازد که قبل از سال نو از یک روستای مازندران به تهران مهاجرت می‌کنند اما پس از رسیدن به تهران با اتفاقات و حوادث متفاوتی روبه‌رو می‌شوند که آغاز زندگی شهری وجدیدشان را به تعویق می‌اندازد.

مجموعه پایتخت، که فیلم‌نامه آن را محسن تنابنده، بازیگر شخصیت اصلی این مجموعه، نوشته است، نگاه شایسته‌ای به موضوع تراکم‌زدایی و مهاجرت روستائیان دارد.

در روزگاری که توجه اهالی سیما و سینما – به خصوص در زمینه طنز – بیشتر به اقشار مرفه و طبقات "بالای شهر" نشین ‌است، موضوع و نگاه متفاوت مجموعه پایتخت در پرداختن به طبقه متوسط جامعه، مورد تحسین بسیاری واقع شده است. با وجود این، تنها نگاه اجتماعی متفاوت و حسن نیت در انتخاب موضوع نبوده که مورد ستایش قرار گرفته است.

هرچند پایتخت به عنوان یک مجموعه نوروزی اجتماعی موفقیت‌هایی کسب کرده، اما یک مجموعه طنز بی‌عیب و نقص نیست.


شخصیت "بابا پنجعلی" با بازی علیرضا خمسه در این مجموعه، انتظارات برخی مخاطبان را بر آورده نمی‌کند و به نظر می‌رسد آنگونه که باید و شاید ساخته و پرداخته نشده و صیقل نخورده است.

دست‌اندرکاران برنامه‌سازی در صدا و سیما جمهوری اسلامی می‌گویند از سازندگانی که به جای تهران در شهرستان‌ها برنامه بسازند، یا از هنرمندان شهرستانی بهره بگیرند و یا به هر وسیله‌ای به فرهنگ مردم شهرهای دیگر به جز تهران بپردازند حمایت می‌کنند؛ اما تجربه‌های جدی اولیه برای حرکت در جهت این سیاست گذاری با واکنش‌های تندی مواجه شد.

به عنوان مثال چندی پیش که سریال در مسیر زاینده رود از تلویزیون ایران پخش شد، استاندار اصفهان تهیه کنندگان این سریال را کج سلیقه خواند از انتقادات متعددی را به این مجموعه وارد دانست.

این بار هم هادی ابراهیمی، معاون استان‌دار مازندران، راجع به تصویر ترسیم شده از مازندرانی‌ها گفته: "عقده‌گشایی‌های اخیر در سریال پایتخت که متاسفانه عزت اجتماعی و فرهنگ قومی مازندرانی‌ها را به شدت هدف قرار داده و به غیرواقعی‌ترین شکل ممکن به زبان، لهجه، رفتار، افکار، بافت خانوادگی، ارتباطات اجتماعی و اتفاقات محتمله در یک زندگی شمالی پرداخته، تنها و تنها یادآور تفکری آپارتایدگونه علیه هر قومیتی بجز قومیت تهرانی و یا قومیت منسوب به رسانه‌ای‌های پایتخت‌نشین است."

راه در روکارگردانی راه در رو، مجموعه نوروزی شبکه سوم، بر عهده سعید آقاخانی بوده که چندی پیش مجموعه خوش‌نشین

‌ها را در حال پخش داشت.

با توجه به اینکه تصویربرداری راه در رو در اواخر ماه بهمن آغاز شد، این نگرانی وجود داشت که این مجموعه به موقع آماده پخش نشود و طبعا این نگرانی بر حاصل کار بی‌تاثیر نخواهد بود.

فاصله زمانی کوتاه بین پخش مجموعه‌های راه در رو و خوش‌نشین‌ها و همکاری مجدد آقاخانی با تهیه‌کننده خوش‌نشین‌ها و بازیگرانی همچون مهران غفوریان، مرجانه گلچین، حمید لیقوانی و امیر غفارمنش طنزی را ارائه می‌دهد که از لحاظ جنس طنز و شخصیت‌پردازی با خوش نشین‌ها شباهت‌های زیادی دارد و در نتیجه جذابیتش را برای برخی مخاطبان از دست می‌دهد.

برای پوشاندن برخی ضعف‌های این مجموعه مانند نامنسجم بودن داستان و ضعف شخصیت‌پردازی در این سریال هم مانند مجموعه موج و صخره به استعدادهای فردی بازیگران تکیه شده است، اما بازیگران این مجموعه هم در خلق طنز چندان موفق عمل نکرده‌اند. کاراکتر‌های طنز این مجموعه با تکرار شخصیت‌ها جا افتاده و‌گاه کلیشه‌ای خود لحظات کمدی پراکنده‌ای را ایجاد کرده‌اند.

بچه‌ها نگاه می‌کنند


بچه‌ها نگاه می‌کنند پس از قطع همکاری حمیدرضا صلاحمند با پروژه آژانس دوستی اولین همکاری مجدد او با تلویزیون ایران است. با توجه به اینکه این اولین تجربه مناسبتی صلاحمند و اولین همکاری مجدد وی پس از مدت‌ها دوری از این رسانه بود، و در نظر گرفتن اینکه به علت نارضایتی صلاحمند از فیلم‌نامه، در هنگام تصویربرداری سریال فیلم‌نامه به صورت قسمت به قسمت به دست کارگردان و دیگر عوامل گروه می‌رسید، بسیاری شک داشتند که این مجموعه رضایت مخاطب را جلب کند. شکی که بی‌اساس هم از آب در نیامد و و نه تنها مخاطب، بلکه رسانه‌ها را هم کمتر به این مجموعه جذب کرد.

سازندگان این مجموعه تلاش کرده‌اند با استفاده از بازیگران نام‌آشنایی همچون آتیلا پسیانی، گوهر خیراندیش و سارا خوئینی‌ها توجه مخاطبان را هر چه بیشتر به خود معطوف کنند؛ راهکاری که همیشه به نتیجه مطلوب منجر نمی‌شود. با این حال برخی از منتقدان بر این باور هستند که مخاطبان استقبال شایانی از مجموعه بچه‌ها نگاه می‌کنند نکرده‌اند و دلیل آن را می‌توان در استفاده از فضاهای بسته آپارتمانی و دعواهای متداول زن و شوهری جستجو کرد، که جذابیت چندانی برای مخاطبان در ایام نوروز ندارد.

از دیگر ض

عف‌های مجموعه بچه‌ها نگاه می‌کنند می‌توان به فیلم‌نامه ضعیف، داستانی نامنسجم، شخصیت‌پردازی ضعیف، شخصیت‌های تک بعدی و... اشاره کرد.

ساعت و 16 دقیقه قبل نسخه موبایل
خبر جنوب
العربیه
ENGLISH
تبلیغات
RSS
درباره ما
ارتباط با ما
این پرتگاه دایی است یا سکوی پرش دوباره
عکس
تکذیب شایعه دستمزد 7 میلیاردی سرمربی تیم ملی
کروش
خبر پرس تی وی دروغ بود
ام
آی
5
می خواستند چرچیل را ترور کنند
تیکه عادل فردوسی پور به پدیده دوپینگ در ایران
آقای کروش با روش های دوپینگ ایرانی ها آشنا می شوید
من نمی توانم جادو کنم
افتخار می کنم سرمربی ایران هستم
بار قبل شرایط فراهم نبود که بیایم
شجاعی ادامه لالیگا را از دست داد
پای مسعود شکست و فصل برایش تمام شد
سازمان امنیت و همکاری اروپا
بیش از 50 نفر در ترکیه زندانی هستند
دوازده نفر بر اثر طوفان در شمال بنگلادش جان باختند
سازمان ملل سقوط هواپیمای این سازمان در جمهوری دموکراتیک کنگو را تایید کرد
الهاشمی
تظاهرات عراق با دیگر کشورها فرق دارد
صفحه نخست
سیاست
اقتصاد
فرهنگ
جامعه
اندیشه
دانش
تاریخ
بین الملل
ورزش
چند رسانه‌ای
کاریکاتور
حوادث
کتاب
وبلاگ
مجله نوروز
چهره‌ها
قضایی
گردشگری
محیط زیست
آسیب ها
آموزش
خانواده
دیدگاه ها
سلامت
شهری
جهان با ترک سیگار هم از این سرطان‌ها در امان نخواهید بود با ترک سیگار هم از این سرطان‌ها در امان نخواهید بود سلامت - سیگار کشیدن خطر ابتلا به سرطان معده و گلو را افزایش می‌دهد و ترک آن هیچ تاثیری در کاهش این احتمال ندارد
علاقه‌مندان به شکلات لاغرترند! علاقه‌مندان به شکلات لاغرترند! سلامت - تحقیقات نشان می‌دهد که شکلات‌ها باعث چاقی نمی‌شود و در اصل این غذاهای آماده هستند که بحران چاقی را در جهان گسترش داده است
پناهندگان جهان در طول ده سال گذشته نصف شدند پناهندگان جهان در طول ده سال گذشته نصف شدند جهان - سال میلادی گذشته بیش از 800 هزار درخواست پناهندگی در کشورهای صنعتی ثبت شدند
که این رقم 5% کمتر از سال 2009
و حدود 42% کمتر از اوج تعداد پناهندگان این دهه در سال 2001
که حدود 620هزار درخواست پناهندگی بوده است
ا هزینه حوادث و فجایع جهان در سال 2010 چه قدر بود
هزینه حوادث و فجایع جهان در سال 2010 چه قدر بود
جهان - سال گذشته نزدیک به 304 هزار نفر در سراسر جهان در اثر فجایع طبیعی و انسانی جان خود را از دست دادند
این در حالی است که این آمار در سال 2009 حدود 15 هزار نفر بود
نظرسنجی خبرآنلاین برای یارانه شیر نظرسنجی خبرآنلاین برای یارانه شیر دیدگاه ها - با هدفمندشدن یارانه ها و البته پرداخت 4هزار تومان به طور اختصاصی برای نان
بحث هایی درباره حذف یارانه شیر و پرداخت نقدی آن به خانواده ها شد
چه ماشینی در تهران بیش از 170 کیلومتر سرعت رفت
شهری - پلیس راننده هایی که بیش از 170 کیلومتر می روند را روانشناسی می کند پنجشنبه های مدارس ابتدایی از فروردین به اختیار مدیران تعطیلند پنجشنبه های مدارس ابتدایی از فروردین به اختیار مدیران تعطیلند آموزش - مدیرکل دفتر ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح تعطیلی روزهای پنج شنبه مدارس ابتدایی از هفته آینده خبر داده و گفته است که « اجرای این طرح برای مدارس داوطلبانه است و مدیران مدارس در این زمینه مختار هستند
» اجبار کیسه هوا لغو شد
اجبار کیسه هوا لغو شد
شهری - رییس پلیس راهور ناجا اذعان کرده است که نصب کیسه هوای ایمنی برای خودروهای تولید داخل اجبار نیست
اما فقدانش مسوولیت دارد افرادی که این آمارها را اغراق شده می‌دانند
فرق سفر و مسافر را متوجه نمی‌شوند افرادی که این آمارها را اغراق شده می‌دانند
فرق سفر و مسافر را متوجه نمی‌شوند صدرالادبایی
مریم - شهباز یزدانی؛ معاون گردشگری کشور از نهایی‌شدن آمار سفرهای نوروزی خبر داد و گفت
با ثبت بیش از 162 میلیون نفر - سفر برای نوروز امسال
تعداد سفرهای نوروزی مردم در کشور 31 درصد رشد کرد
وضعیت جهان
30 سال بعد از شیوع ایدز چگونه است
جهان - بعد از گذشت 30 سال از آغاز شیوع بیماری ایدز
سازمان ملل خبر از اتخاد تصمیم‌ها و به کار گیری استراتژی‌های جدید برای موفقیت بیش‌تر در مبارزه با این بیماری و کاهش هزینه‌های مرتبط با آن داده است
قرصی که شما را نسبت به پیتزا بی‌میل می‌کند قرصی که شما را نسبت به پیتزا بی‌میل می‌کند سلامت - دانشمندان معتقدند با ساخت یک قرص می‌توان انسان‌ها را نسبت به پیتزا
چیپس
پاپ کورن و دیگر غذاها بی‌میل کرده و به این ترتیب به مبارزه با چاقی کمک بیش‌تری کرد
نوروز
فرصت سفر در تاریخ و طبیعت ایران نوروز
فرصت سفر در تاریخ و طبیعت ایران گردشگری - خبر و لینک گزارشها و عکسهای اختصاصی خبر آنلاین از مناطق مختلف دیدنی ایران در نوروز تهرانیها دوست دارند بی هدف رانندگی کنند تهرانیها دوست دارند بی هدف رانندگی کنند شهری - شهردار کوالالامپور در دیدار از تهران از مشکل فرهنگی به عنوان یکی از مهمترین چالشها در زمینه ترافیک نام برد و گفت
تهرانیها دوست دارند بدون هدف رانندگی کنند
هبه دارو
غیرقانونی و خطرناک است هبه دارو
غیرقانونی و خطرناک است سلامت - شهرداری تهران قصد دارد طرح هبه را برای دارو هم اجرا کند
این درحالی است که وزارت بهداشت بازپس فرستادن دارو را ممنوع کرده است
نظرسنجی موافق پرداخت یارانه شیر به صورت نقدی هستید
بلی خیر نتایج پربیننده ترین
نام‌نویسی "حج تمتع " در کاروان‌ها از 25 فروردین
برگ جریمه تخلفات رانندگی حذف می شود
خرداد؛ شروع دوباره خروج کارمندان از تهران
پرونده مترو اصفهان در دادگاه تهران
هند و چین جهان را با کمبود زنان مواجه می کنند
دبستان‌ها از هفته آینده پنج‌شنبه‌ تعطیل هستند
دولت 50 میلیارد تومان برای بلیت مترو داد
مقابله با ایدز
از خانه تا خیابان دیگر مطالب
پرداخت خسارت به 1200 شاکی پرونده هوو توسط ایران خودرو
مردم می توانند از افزایش غیر اصولی قبض ها ی آب و برق و گاز شکایت کنند
مرگ و میر کودکان زیر 5 سال زابلی از میانگین کشوری بیشتر است
بررسی آیین نامه دورکاری زنان در دستور کار شورای فرهنگی اجتماعی زنان
کدام غذاها برای سلامتی دندان‌ها مفید هستند
5 هزار بیمار AS در کشور وجود دارد
پلاک ویژه معلولان برای سالم ها
فروش صنایع دستی خارجی در اصفهان همچنان ادامه دارد
چه مراجعی بر فعالیت NGO​ها نظارت می​کنند
حوزه فعالیت NGOها در مجلس تعیین شد
اعمال محدودیت یا روی باز به فعالیت​های غیر سیاسی
استخر بوی وایتکس می دهد یا کلر
آمار تلفات نوروزی به 318 نفر رسید
سال 90 سال چالش نظام آموزش کشور با بودجه اش
از خانه تا خیابان مطالب بیشتر
یادداشت طرح خروج کارمندان در عمل موفقیت آمیز نبود طرح خروج کارمندان در عمل موفقیت آمیز نبود مجید نصیرپور همدان و غار علی صدرش همدان و غار علی صدرش عیسی جعفری رشت دروازه ورود به بهشت گیلان رشت دروازه ورود به بهشت گیلان مشهد پایتخت گردشگری مذهبی مشهد پایتخت گردشگری مذهبی خوزستان
قدمتی به اندازه تاریخ خوزستان
قدمتی به اندازه تاریخ سیدشریف حسینی اصفهان؛ نگین ایران اصفهان؛ نگین ایران گفت و گو اجباری به خروج کارمندان از تهران نیست استاندار تهران
اجباری به خروج کارمندان از تهران نیست مرتضی تمدن بقایی
لفظ ایران مساوی است با اسلام بقایی
لفظ ایران مساوی است با اسلام سر چهار راه تکدی گری می کنند تا چهره جمهوری اسلامی را لوث کنند سر چهار راه تکدی گری می کنند تا چهره جمهوری اسلامی را لوث کنند مشکل نگاه آقایان نسبت به زنان است\صداو سیما زنها را متخصص نمی داند مشکل نگاه آقایان نسبت به زنان است\صداو سیما زنها را متخصص نمی داند بقایی
مسوول فرهنگی یونسکو در ایران
باید با ما هماهنگ کند
همه ایرانی ها در نوروز سفر می کنند
1 بقایی
1 صفحه اصلی
جستجو
نقشه سایت
فید مطالب استفاده از کلیه مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است
Designed and Developed by DORHOST خبرآنلاین به روز شده
5 ساعت و 11 دقیقه قبل نسخه موبایل
مجله نوروز بین صفارهرندی و مهاجرانی فرقی نمی بینم
بامدیران کوتاه قد
عوامگرا و سیاست زده
دچار سقوط فرهنگی شدیم انتقادهای تند سیدمهدی شجاعی درگفت وگو باخبرآنلاین بین صفارهرندی و مهاجرانی فرقی نمی بینم
دچار سقوط فرهنگی شدیم اندیشه - دیدار و گفت وگو با سید مهدی شجاعی در مجله نوروزی خبرآنلاین
بررسی مدیریت فرهنگی
وضعیت فکری و موقعیت نخبگان در جامعه ایران در دهه هشتاد
8 وضعیت نخبگان در دهه 80 از نگاه دکترعلی اکبر گرجی
آنهایی که تحت حمایت حکومت قرار دارند وضعیت نخبگان در دهه 80 از نگاه دکترعلی اکبر گرجی
آنهایی که تحت حمایت حکومت قرار دارند اندیشه - اقتراح گروه اندیشه خبرانلاین در مجله نوروزی
بررسی وضعیت فکری و موقعیت نخبگان در جامعه ایران در دهه هشتاد
10 گفت وگوی خودمانی خبرآنلاین با دکتر اعوانی
با بحث های سیاسی رائج در خانواده ها چه می کنید
گفت وگوی خودمانی خبرآنلاین با دکتر اعوانی
اندیشه - یک گفت و گوی نوروزی و متفاوت با دکتر غلامرضا اعوانی در مجله نوروزی خبرآنلاین وضعیت نخبگان در دهه 80 از نگاه دکترصادق زیباکلام
یا با من هستی یا سخت ترین فشارها را تحمل کن وضعیت نخبگان در دهه 80 از نگاه دکترصادق زیباکلام
یا با من هستی یا سخت ترین فشارها را تحمل کن اندیشه - اقتراح گروه اندیشه خبرانلاین در مجله نوروزی
9 گفت وگوی خبرآنلاین با دکتر میرجلال الدین کزازی
سرگذشت و سرنوشت ما ایرانیان گفت وگوی خبرآنلاین با دکتر میرجلال الدین کزازی
سرگذشت و سرنوشت ما ایرانیان اندیشه - دیدار و گفت وگو با استاد دکتر میر جلال الدین کزازی در مجله نوروزی خبرآنلاین
7 وضعیت نخبگان در دهه 80 از نگاه دکترسبحانی
افول وضعیت نخبگان
ریشه در عملکرد گروه های مرجع در دهه 70 وضعیت نخبگان در دهه 80 از نگاه دکترسبحانی
ریشه در عملکرد گروه های مرجع در دهه 70 اندیشه - اقتراح گروه اندیشه خبرانلاین در مجله نوروزی
6 گفت وگوی خبرآنلاین با دکترغلامحسین دینانی
من ناسیونالیست نیستم اما با اسلام عربی هم مخالفم گفت وگوی خبرآنلاین با دکترغلامحسین دینانی
من ناسیونالیست نیستم اما با اسلام عربی هم مخالفم اندیشه - حرف های متفاوت دکترغلامحسین ابراهیمی دینانی را در مجله نوروزی خبرآنلاین بخوانید
وضعیت نخبگان در دهه 80 از نگاه دکترعلی مرشدی زاد
نخبگان از دولت فاصله گرفته اند وضعیت نخبگان در دهه 80 از نگاه دکترعلی مرشدی زاد
نخبگان از دولت فاصله گرفته اند اندیشه - اقتراح گروه اندیشه خبرانلاین در مجله نوروزی
5 گفت‌وگوی خبرآنلاین با استاد بهاءالدین خرمشاهی
اهل دل باشید
در بهار بهتر می‌توانید حافظ را بفهمید گفت‌وگوی خبرآنلاین با استاد بهاءالدین خرمشاهی
در بهار بهتر می‌توانید حافظ را بفهمید اندیشه - ایران و نوروز ایرانی در برخورد با اسلام در گفت‌وگوی نوروزی خبرآنلاین با استاد بهاءالدین خرمشاهی
حافظ شناس و قرآن پژوه وضعیت فکری و نخبگان در دهه 80 در گفت وگو با دکترخوش چهره
فضا بسته تر و بی اعتنایی بیشتر شده است وضعیت فکری و نخبگان در دهه 80 در گفت وگو با دکترخوش چهره
فضا بسته تر و بی اعتنایی بیشتر شده است اندیشه - اقتراح گروه اندیشه خبرانلاین در مجله نوروزی
4 خاطرات استادی که آغاز دهه 80 چهره ماندگار شد و پایان دهه از انجمن مفاخر برکنار شد خاطرات استادی که آغاز دهه 80 چهره ماندگار شد و پایان دهه از انجمن مفاخر برکنار شد اندیشه - گفت وگوی نوروزی خبرآنلاین با دکتر مهدی محقق
وقتی بین تحصیل علم و رفتن به بازار مردد می شوی
وضعیت نخبگان در دهه 80 از نگاه سلیمی نمین
تملق و قدرت ط
طلبی
پدیده های آشکار نخبگان سیاسی این دهه وضعیت نخبگان در دهه 80 از نگاه سلیمی نمین
تملق و قدرت طلبی
پدیده های آشکار نخبگان سیاسی این دهه اندیشه - اقتراح گروه اندیشه خبرانلاین در مجله نوروزی
3 گفت وگو با دکتر محقق داماد
بهترین عقیده درباره کوروش آن است که او همان ذوالقرنین قرآن کریم است گفت وگو با دکتر محقق داماد
بهترین عقیده درباره کوروش آن است که او همان ذوالقرنین قرآن کریم است اندیشه - گفت وگویی فلسفی درباره طبیعت و معرفت در تمدن ایرانی و اسلامی با دکتر سید مصطفی محقق داماد
استاد فلسفه دانشگاه تهران در مجله نوروزی خبرانلاین وضعیت نخبگان در دهه 80 از نگاه شاگرد هایدگر
75 درصد نخبگانمان از ایران خارج شدند وضعیت نخبگان در دهه 80 از نگاه شاگرد هایدگر
75 درصد نخبگانمان از ایران خارج شدند اندیشه - اقتراح گروه اندیشه خبرانلاین در مجله نوروزی
2 وضعیت فکری و نخبگان در دهه 80 در گفت وگوی خبرانلاین با دکترعماد افروغ
به مرگ نخبگی نزدیک شدیم وضعیت فکری و نخبگان در دهه 80 در گفت وگوی خبرانلاین با دکترعماد افروغ
به مرگ نخبگی نزدیک شدیم اندیشه - اقتراح گروه اندیشه خبرانلاین در مجله نوروزی
1 اندیشه عکسی جدید از تمثال امیرالمؤمنین(ع) در کلیسایی در ایتالیا کشف شد اندیشه - جرج جرداق نویسنده مشهور مسیحی لبنانی اعلام کرد عکسی در کلیسایی در ایتالیا یافته که مدعی است به حضرت علی(ع) تعلق دارد
اندیشه گفت وگو با دکتر تیجانی
رهبر انقلاب گفتند کتاب «ثم اهتدیت» کتاب تو نیست
نسیمی از برکات اهل بیت است اندیشه - گفت وگوی پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری با دکتر محمد تیجانی سماوی اندیشه دعوای شیخ الازهر با برخی روحانیون مصری اندیشه - دیدار اخیر میان رئیس دانشگاه الأزهر مصر و دیگر مقامات ارشد و مسئول در این دانشگاه با برخی مبلغان دینی و روحانیون مصری با دعوای لفظی شدیدی میان طرفین همراه بود
اندیشه فتوای یک مرجع تقلید درباره خمس شیعیان بحرین اندیشه - آیت الله سید محمد تقی مدرسی
فتوایی در خصوص نحوه مصرف خمس برای مقلدان خود در بحرین صادر کرد
اندیشه علت سالم ماندن صورت قبور ائمه بقیع پس از تسلط وهابیان اندیشه - یادداشتی از حجت الاسلام رسول جعفریان
رئیس مرکز اسناد و کتابخانه مجلس اندیشه سوال یک بانوی دانش پژوه
امام باقر (ع) را شاد کرد اندیشه - بانوی دانش پژوهی که به (ام‏هانی) شهرت داشت آورده است که بامدادی بر حضرت باقر علیه السلام وارد شدم و گفتم
سرورم! آیه‏ای از قرآن شریف
ذهن و فکرم را به خود مشغول داشته و خوابم را ربوده است
اندیشه دجّال در اسلام کیست و چه ویژگی هایی دارد
اندیشه - یادداشتی از حجّت الاسلام سیّد مهدی غفّاری
محقق و نویسنده اندیشه آیت الله مکارم
برخی ترجمه های قرآن
خیانت به اسلام است اندیشه - آیت الله مکارم شیرازی گفت
برخی ترجمه ها خدمت به قرآن نیست
بلکه خیانت به اسلام است و باید نسبت به ترجمه ها دقت و نظارت بیشتری وجود داشته باشد
اندیشه نظر سه مرجع تقلید در باره حکم جراحی زیبایی اندیشه - سایت برنانیوز حکم سه مرجع تقلید در باره عمل جراحی زیبایی را به شرح زیر منتشر کرد
اندیشه توهین به دین فرد یعنی توهین به شخصیت و هویت او اندیشه - دکتر تقی دشتی
پژوهشگر حوزه و دانشگاه اندیشه مشاغل مکروه و مخرب از نگاه آیت‌الله مجتبی تهرانی اندیشه - آیت‌الله مجتبی تهرانی در ادامه جلسات اخلاق خود به مبحث تربیت در محیط شغلی و تشریح مشاغل مکروه و مخرب پرداخته است
پربیننده ترین
مباحثه خواندنی آیت‌الله صافی‌گلپایگانی و آیت‌الله خزعلی در مجلس خبرگان بر سرآموزش نظامی زنان
واکنش شدیدآیت الله سیستانی در باره جریاناتی که از زمان ظهور امام عصر خبر می دهند
انتقادهای تند آیت الله سیستانی از «ظهور نزدیک است»
طلاب امسال چقدر شهریه و حق بیمه می‌گیرند
کمک ماهانه رهبری برای اجاره مسکن طلبه ها
چه کسی نظرات آیت الله وحید را سانسور می‌کند
استاد خرمشاهی حافظ شناسی تدریس می کند دیگر مطالب
استاد خرمشاهی حافظ شناسی تدریس می کند
روشنگر قرآن کریم در نخستین نشست سال 90 شهر کتاب بررسی می شود
"اندیشیدن در باب مدارس" به چه درد می خورد
من مدرک دکتری دارم
با من بحث نکن
مقاله محققانه رسول جعفریان در باره نزدیک بودن ظهور
علامه مجلسی هم دولت صفویه رامقدمه ظهور می دانست!
آیت‌الله وحید خراسانی از تحریفات موجود در تورات و انجیل انتقاد کرد
توهین وهابی‌های کویتی به آیت ‌الله سیستانی و مراجع شیعه
تخریب مقبره روحانی برجسته شیعه در بحرین
حقوق مدنی مسلمانان آمریکایی در سنا بررسی می شود
بردگی قدیم و جدید چیست
یک هموطن مسیحی در مناطق عملیاتی مسلمان شد
پاسخ دوپهلوی آیت الله حائری شیرازی به نماینده ولی فقیه دراستان فارس وروحانیون شیراز
سالنمای نجومی
مطابق با وضعیت هلال ماه توسط دفتر آیت الله سیستانی منتشر شد
برگزاری کنگره حماسه حسینی
همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه
رونمایی از موسوعه عاشورا پژوهشی توسط آیت الله صافی مطالب بیشتر
یادداشت نوروز و عاشورا دو روی سکه هویت ایرانی نوروز و عاشورا دو روی سکه هویت ایرانی حجت الله ایوبی بهاریه فاضل میبدی
ای برادر عقل یکدم با خود آر بهاریه فاضل میبدی
ای برادر عقل یکدم با خود آر محمد تقی فاضل میبدی چه رابطه‌ای است بین هیتلر و گل و باران و درخت
چه رابطه‌ای است بین هیتلر و گل و باران و درخت
محمود گلزاری در این نوروز بر دل های پرشور و زبان خاموش ما چه می گذرد
در این نوروز بر دل های پرشور و زبان خاموش ما چه می گذرد
دکتر ناصر فکوهی بهاریه دکتر هادی خانیکی
ای دریغ از ما اگر کامی نگیریم از بهار بهاریه دکتر هادی خانیکی
ای دریغ از ما اگر کامی نگیریم از بهار دکتر هادی خانیكی نوروزی که ولی عصر(عج) می آید نوروزی که ولی عصر(عج) می آید آیت الله سید رضی شیرازی چه وقتی مهمان و مهمانی رحمت نیست
چه وقتی مهمان و مهمانی رحمت نیست
جواد محدثی گفت و گو مرجع تقلید و استاد اخلاق پایتخت نشینان در میان اهالی بازار تهران
گزارش تصویری مرجع تقلید و استاد اخلاق پایتخت نشینان در میان اهالی بازار تهران
گزارش تصویری عید دیدنی در خانه ایرانی دکتر کزازی
گزارش تصویری دیدار نوروزی با روحانی و استاد فلسفه ای که معتقد است چو ایران نباشد
تن من مباد
گزارش تصویری عید دیدنی با دکتر دینانی در طبیعت
گزارش تصویری عید دیدنی در خانه با دکتر مهدی محقق
گزارش تصویری عیددیدنی در خانه استاد خرمشاهی
گزارش تصویری صفحه اصلی
2 ساعت و 45 دقیقه قبل نسخه موبایل
پزشکی
دانش‌های بنیادی
طبیعت
فناوری
فناوری اطلاعات
نجوم ژاپنی‏ها با رنگ به جنگ مواد رادیواکتیو می‌روند! بحران هسته‌ای ژاپن ژاپنی‏ها با رنگ به جنگ مواد رادیواکتیو می‌روند! فناوری - تلاش‌ها برای جلوگیری از انتشار مواد رادیواکتیو و مهار نشت آب رادیواکتیو به اقیانوس به ثمر ننشسته است
مسیر انتشار معلوم نیست و کارشناسان می‌خواهند با ریختن رنگ
مسیر عبور را مشخص کنند
خورشید و ذرات اسرارآمیزی که به بیرون پرتاب می‌کند سوالات داغ درباره خورشید خورشید و ذرات اسرارآمیزی که به بیرون پرتاب می‌کند نجوم - با وجود پیشرفت های چشمگیر علم نجوم
هنوز سوالات بیشماری درباره خورشید بدون پاسخ باقی مانده است
سوالاتی که اخترشناسان با ارسال سفینه های مختلف به سمت خورشید
می کوشند تا جوابی برای آن پیدا کنند
روباه پرنده سَر- خاکستری
عکس روباه پرنده سَر- خاکستری
عکس طبیعت - روباه پرنده سر خاکستری از خفاش‌های بومی استرالیاست که در خطر انقراض قرار دارد
کاهش منابع طبیعی غذا به‌دلیل بارندگی
سیلاب و طوفان‌های فصلی موجب شده این خفاش‌ها به انسان پناه بیاورند
در لحظه خرید لباس
از دوستانتان در سراسر جهان نظرخواهی کنید! در لحظه خرید لباس
از دوستانتان در سراسر جهان نظرخواهی کنید! فناوری اطلاعات - خانم‌ها مایلند با دوستانشان به خرید بروند و نظر آنها را نیز برای خرید لباس
کفش
کیف و
جویا شوند
انجام چنین خریدهای گروهی به سادگی گذشته نیست
اما فناوری این مشکل را به سادگی حل کرده است! یک انفجار هسته‌ای عظیم
مریخ را به این حال و روز درآورده است
! یک انفجار هسته‌ای عظیم
! نجوم - به گفته یک دانشمند
میلیون‌ها سال پیش
انفجار هسته‌ای بزرگی در سطح مریخ رخ داده و منجر به پراکنده شدن مواد رادیواکتیو در سراسر این سیاره شده که رنگ قرمز سطح این سیاره یکی از نتایج آن است
تارعنکبوت‌ به این بزرگی دیده بودی
عکس تارعنکبوت‌ به این بزرگی دیده بودی
عکس طبیعت - سیل پاکستان باعث شد که میلیون‌ها عنکبوت از درخت‌ها بالا بروند و روی درختان تار بتنند
نتیجه این کار
‌ منظره‌ای عجیب و بی‌نظیر از درخت‌های پوشیده با تار است که خوشبختانه جلوی انتشار مالاریا را هم گرفت! دنیای متنوع پروانه‌ها
گزارش تصویری نشنال‌جئوگرافیک دنیای متنوع پروانه‌ها
گزارش تصویری نشنال‌جئوگرافیک طبیعت - پروانه‌ها با عمر کوتاهی که دارند
از متنوع‌ترین موجودات زمین هستند که هرکدام
الگوهای متفاوتی از رنگ و نقش‌ونگار را به نمایش می‌گذارند
با عکاسان نشنال‌جئوگرافیک به برخی از این پروانه‌ها سر می‌زنیم
دوچرخه‌های چوبی دست‌ساز آئودی
گزارش تصویری دوچرخه‌های چوبی دست‌ساز آئودی
گزارش تصویری فناوری - این اولین‌بار است که یک خودروساز به ساخت دوچرخه‌هایی با بدنه چوبی دست می‌زند
محصول این تلاش
دوچرخه‌هایی بسیارسبک و مقاوم با جعبه‌دنده 8
11 و 20 سرعته هستند که از مواد زیست‌تجدیدپذیر ساخته شده‌اند
خورشید چطور لکه‌هایش را از دست می‌دهد
سوالات داغ درباره خورشید خورشید چطور لکه‌هایش را از دست می‌دهد
نجوم - با وجود پیشرفت های چشمگیر علم نجوم
توربین‌های بادی به‌جای مهار گرمایش جهانی
زمین را گرم‌تر می‌کنند توربین‌های بادی به‌جای مهار گرمایش جهانی
زمین را گرم‌تر می‌کنند فناوری - فیزیک‌دانان با مدل‌سازی ترمودینامیکی سیستم زمین متوجه شده‌اند استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیری مانند باد و موج دریا اثری معادل دو برابر شدن سهم دی‌اکسیدکربن در جو و تشدید گرمایش جهانی خواهد داشت! میراث 25 ساله چرنوبیل و درس‌های آن میراث 25 ساله چرنوبیل و درس‌های آن فناوری - 25سال بعد از فاجعه هسته‌ای چرنوبیل
پاکسازی‌ها و تحقیقات سلامتی در حال کمرنگ شدن است و شاید اگر بحران ژاپن اتفاق نمی‌افتاد
برای همیشه فراموش می‌شد
آیا ژاپنی‌ها از چرنوبیل درس خواهند گرفت
چرا جو خورشید داغ‌تر از سطح آن است
سوالات داغ درباره خورشید چرا جو خورشید داغ‌تر از سطح آن است
نجوم - با وجود پیشرفت های چشمگیر اخترشناسی
هنوز سوالات بی‌شماری درباره خورشید بی‌پاسخ باقی مانده است
ناسا شکارچی دنباله‌دارهایش را نابود کرد ناسا شکارچی دنباله‌دارهایش را نابود کرد نجوم - هفته قبل ناسا فضاپیمای استارداست
یکی از فضاپیماهای خود را به عمد نابود کرد تا از تجربیات به دست آمده طی این مانور
برای بهبود طراحی ماموریت های فضایی آینده استفاده کند
از خانواده نیمه‌انسان-نیمه‌سگ تا گراز دست‌آموز 10 سانتی‌متری!
عکس دروغ‌های سیزده علمی از خانواده نیمه‌انسان-نیمه‌سگ تا گراز دست‌آموز 10 سانتی‌متری!
عکس طبیعت - گاهی نمی‌توانیم به چشم‌هایمان هم اعتماد کنیم
وجود یک خانواده عجیب که نیمه‌انسان - نیمه‌سگ هستند یا یک گراز خانگی 10 سانتی‌متری که تربیت می‌شود و از سوسک حمام تغذیه می‌کند
زیادی عجیب است
قورباغه‌ای که مار و پرنده و عقرب هم می‌خورد
فیلم قورباغه‌ای که مار و پرنده و عقرب هم می‌خورد
فیلم طبیعت - اگر فکر می‌کنید قورباغه‌ها فقط حشره می‌خورند
‌سخت در اشتباهید! نوعی قورباغه بزرگ آمریکایی برای مثال
‌ هر موجودی که در دهانش جا بشود را می‌خورد
مار
‌ عقرب
ماهی
جونده‌ها و حتی پرنده‌ها! پربیننده ترین
دنیای متنوع پروانه‌ها
گزارش تصویری نشنال‌جئوگرافیک
یک انفجار هسته‌ای عظیم
!
ژاپنی‏ها با رنگ به جنگ مواد رادیواکتیو می‌روند!
از دوستانتان در سراسر جهان نظرخواهی کنید!
خورشید و ذرات اسرارآمیزی که به بیرون پرتاب می‌کند
روباتی که آن‌ را با پرنده‌های واقعی اشتباه می‌گیرید
فیلم
ساعت‌های اتمی ژاپن هم از کار افتاد
چه می‌شد هفته‌ها 10 روز و هر روز 10 ساعت می‌داشت
اگر نیروگاه‌های هسته‌ای را در زیر زمین بسازیم
خوب است
ساخت برگ‌های مصنوعی که فتوسنتز را تقلید می‌کنند
وقتی بادها و امواج دنیا نیز قیام می‌کنند!
صداهای شکم خود را جدی بگیرید!
شب‌های ژاپن
قبل و بعد از سونامی
کشف شواهدی از ششمین حالت ماده در ابررساناهای گرم
رویای پروفسور لیندنبراگ محقق می‌شود
غازهای احمق پاآبی و ایگوآنای بیچاره
وقتی روبات‌ها اپرا بخوانند!
اسکورت کارگران ژاپنی آسیب‌دیده از پرتوهای رادیواکتیو نیروگاه داییچی
خودروی خود را با موز و آناناس بسازید!
کشف ویروس‌هایی که انگل ویروس‌های دیگر هستند!
مرغ آلاچیق نر برای جلب توجه مرغ ماده سنگ تمام می‌گذارد
سندروم چینی
هسته‌ای شدن برای کاهش مصرف سوخت فسیلی!
وقتی پنگوئن‌ها غذای پلیکان‌ها را می‌دزدند
نخسنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سه شنبه 16 فروردین 1390
چهارشنبه 22 شهریور 1396 12:41 ب.ظ
Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to far added agreeable from you! By
the way, how could we communicate?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
   

دریافت کد جاوای نمایش چند پاپ آپ همزمان

دریافت کد جاوای نمایش چند پاپ آپ همزمان